Naujienos

Lietuvoje – baisi byla, žmones paverčiant „gyvaisiais konteineriais” - 2020-05-12

Jau rašėme apie baisią prekybos žmonėmis formą – vyrų ir moterų kūnus paverčiant „gyvaisiais konteineriais” narkotikų gabenimui iš Lotynų Amerikos į mūsų šalį. 

Galime nuoširdžiai pasakyti – per 19 mūsų darbo metų nesame matę tokių įbaugintų aukų, tokio nuolatinio jų terorizavimo net bylai pasiekus teismą. 

Gal nusikaltėliams išskirtinio pasitikėjimo suteikė tai, jog teisme vieną jų gynė buvęs Šiaulių apygardos prokuroras, specializavęsis kovoje su prekyba žmonėmis? 

Ištikimų rėmėjų dėka suradome lėšų kvalifikuotai teisinei pagalbai nukentėjusiems – bylos nagrinėjimas keliauja į aukštesnes instancijas. 

Tikrai nebuvo lengva nedidelėje savivaldybėje teikti pagalbą nusikaltėlių aukoms. Bendruomenė buvo iš anksto pasmerkusi šiuos žmones – reikėjo ilgų įtikinėjimų, gėdinimų, kol kokį valdininką išjudindavome aktyvesniam veiksmui. Gaila, bet ne išimtis čia buvo ir vietinė katalikiška pagalbos organizacija – „žinome tuos tinginius ir narkomanus”. 

Ačiū žurnalistei Evelinai už straipsnį, patiksliname – prekeiviams žmonėmis teismas skyrė įkalinimą nuo 8 iki 5 metų.

https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/gaujos-keliai-driekesi-net-i-kolumbija-vilniaus-oro-uoste-gyvieji-konteineriai-persigalvoti-jau-negalejo.d?id=84022291&fbclid=IwAR3YDwRqgbsnqy5X06wrlEAcmMu8EppAGCE_DYCY74cefWtr1ws-WFKR898