Straipsniai - 2020

Komisija lankėsi Gruzdžių vaikų socializacijos centre („www.siauliuraj.lt”, 2020-09-25)

Šiaulių rajono savivaldybės mero potvarkiu sudaryta kovos su prekyba žmonėmis koordinavimo komisija 2020-09-24 organizavo išvažiuojamąjį posėdį. Komisijos pirmininkas Česlovas Greičius, Savivaldybės mero pavaduotojas, nariai: Egidijus Kerys, Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras, Aldona Laukienė, Socialinės paramos skyriaus vyriausioji specialistė, Žaneta Morkūnaitė, Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro (KOPŽI) socialinė darbuotoja, Donatas Verkys, Šiaulių apskrities VPK Šiaulių miesto ir rajono PK Bendruomenės pareigūnų grupės vyresnysis tyrėjas ir Loreta Matolienė, Savivaldybės administracijos tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė, Eugenija Kančauskaitė, Bendrųjų reikalų skyriaus vyriausioji specialistė, lankėsi Gruzdžių vaikų socializacijos centre.

Ilgametis centro direktorius Henrikas Gaidamavičius  komisiją supažindino su centro įkūrimo istorija, aprodė jaukias, moderniai įrengtas patalpas vaikams.  Žavi ir stebina jauki namų aplinka, centro sienas puošiantys vaikų sukurti darbai,  ypatinga švara ir tvarka visur: teritorijoje, klasėse, gyvenamuosiuose kambariuose, dirbtuvėse, buitinėse patalpose. Direktorius pristatė  patvirtintą naujų centro patalpų statybos projektą. Statybos darbus planuojama pradėti ateinančiais metais. Indrė Valavičienė, centro vyresnioji socialinė pedagogė, pasidžiaugė, kad centro ugdytiniai turi galimybę dalyvauti įvairiose veiklose, sportuoti, turiningai praleisti laisvalaikį.          

 Išvažiuojamojo posėdžio metu buvo aptartas  komisijos 2020–2022 metų veiksmų plano projektas, situacija Šiaulių rajone. Pranešimą apie KOPŽI veiklą, dažniausiai pasitaikančias situacijas ir jų sprendimo galimybes skaitė Žaneta Morkūnaitė. Komisijos nariai dalijosi savo įžvalgomis ir mintimis, kaip geriau organizuoti darbą, padaryti labiau prieinamas pagalbos paslaugas nuo prekybos žmonėmis nukentėjusiems asmenims, aptarė bendradarbiavimo ir  operatyvaus  keitimosi  informacija galimybes.  

Loreta Matolienė, Savivaldybės administracijos vyriausioji specialistė, tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė.

Autorės nuotraukos

Apie viešinimą informuota posėdžio metu.

Dėmesio!

Visą parą veikia Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro SOS numeris +370 679 61617, skirtas konsultuoti, patarti ir informuoti nukentėjusius nuo įvairių prekybos žmonėmis formų, prostitucijos, seksualinės prievartos, pabėgusius nepilnamečius.

Šiuo numeriu skambinti kviečiami ir šeimų nariai, bet kokių tarnybų atstovai, įtariantis apie galimą išnaudojimo, smurto ar apgavystės atveją. Kovos su prekyba žmonėmis centro specialistų komanda – socialinė darbuotoja, psichologė ir teisininkas – pasiruošę padėti tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų.

Šaltinis: Šiaulių rajono savivaldybė

Publikuota: 2020m. gruodžio 9d., https://www.siauliuraj.lt/naujienos-gn/455/komisija-lankesi-gruzdziu-vaiku-socializacijos-centre:1407