Straipsniai - 2021

Klaipėdos prokurorui – Kovos su prekyba žmonėmis centro padėka („www.atviraklaipeda.lt”, 2021-05-16)

Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu (KOPŽI) centro atstovai Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorui Ruslanui Ušinskui įteikė padėką už atkaklumą ir profesionalumą tiriant prekybos žmonėmis nusikaltimus ir šviečiant visuomenę.

Centro vadovė Kristina Mišinienė, įteikdama padėką prokurorui, akcentavo jo sukauptą neįkainojamą patirtį vadovaujant tyrimams, susijusiems su prekyba žmonėmis, o ypatingas dėmesys buvo atkreiptas į bylas, kurios susijusios su prekyba vaikais.

Centro, teikiančio socialines, psichologines ir teisines paslaugas minėtųjų nusikaltimų aukoms, atstovė pasidžiaugė dėl pastarosios prokuroro R. Ušinsko bylos, kai prekyba paaugle atokiame Vakarų Lietuvos kaime kaltinti asmenys po keturis metus trukusių teismų procesų galiausiai buvo pripažinti kaltais. Valstybinį kaltinimą palaikiusio prokuroro dėka buvo pasiektas teisingumas.

Padėką gavęs prokuroras R. Ušinskas pabrėžė, jog šis įvertinimas svarbus ne tik jam, bet ir visai komandai, kuri dalyvauja ikiteisminių tyrimų procesuose.

„Prekybos žmonėmis bylos, be jokios abejonės, turi savo specifiką, kiekvienas atvejis yra savaip sudėtingas, todėl sukaupta patirtis, kuria dalijamės ir su kolegomis, leidžia vis sėkmingiau išaiškinti šiuos nusikaltimus. Džiugu, jog mūsų visų darbas yra pastebimas ir taip įvertinamas”, – pranešime spaudai cituojamas R. Ušinskas.

Dėmesio!

Visą parą veikia Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro SOS numeris +370 679 61617, skirtas konsultuoti, patarti ir informuoti nukentėjusius nuo įvairių prekybos žmonėmis formų, prostitucijos, seksualinės prievartos, pabėgusius nepilnamečius.

Šiuo numeriu skambinti kviečiami ir šeimų nariai, bet kokių tarnybų atstovai, įtariantis apie galimą išnaudojimo, smurto ar apgavystės atveją. Kovos su prekyba žmonėmis centro specialistų komanda – socialinė darbuotoja, psichologė ir teisininkas – pasiruošę padėti tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų.

Publikuota: 2021-05-16, https://www.atviraklaipeda.lt/2021/05/16/klaipedos-prokurorui-kovos-su-prekyba-zmonemis-centro-padeka/