Straipsniai - 2016

Kauno buitinių paslaugų ir verslo mokykloje prevencinė paskaita „Prekyba žmonėmis” („verslas.kaunas.lm.lt”, 2016-03-02)

2016 m. kovo 2 d. įvyko paskaita „Prekyba žmonėmis“. Prekyba žmonėmis dažnai yra vadinama XXI amžiaus tragedija. Šiandiena tai yra viena pelningiausių nusikalstamo verslo sričių, atnešanti kas metus milijoninį pelną. Dar labiau bauginanti mintis yra ta, kad dažniausiai į prekybos žmonėmis pinkles patenka labiausiai socialiai pažeidžiamos visuomenės grupės, t.y. moterys, vaikai ir jauni žmonės.

Šiandien pasaulyje egzistuoja daugybė prekybos žmonėmis formų. Jos nuolat kinta, atsiranda vis naujų būdų ir priemonių, prisidedančių prie žmonių išnaudojimo pačiais įvairiausiais tikslais.Prekyba žmonėmis gali būti: seksualinis išnaudojimas; vergiškas darbas; išnaudojimas nusikaltimų vykdymui; prekyba organais; priverstinės santuokos; elgetavimas; vaikų pornografija; moterų išnaudojimas surogatinei motinystei; vaikų išnaudojimas kariuomenėse ir kt.

 

Dėmesio!

Visą parą veikia Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro SOS numeris +370 679 61617, skirtas konsultuoti, patarti ir informuoti nukentėjusius nuo įvairių prekybos žmonėmis formų, prostitucijos, seksualinės prievartos, pabėgusius nepilnamečius.

Šiuo numeriu skambinti kviečiami ir šeimų nariai, bet kokių tarnybų atstovai, įtariantis apie galimą išnaudojimo, smurto ar apgavystės atveją. Kovos su prekyba žmonėmis centro specialistų komanda – socialinė darbuotoja, psichologė ir teisininkas – pasiruošę padėti tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų.

Publikuota: 2016-03-02, http://www.verslas.kaunas.lm.lt/86-renginiai-mokykloje/390-paskaita-%E2%80%9Eprekyba-%C5%BEmon%C4%97mis%E2%80%9C