Straipsniai - 2012

JUMS TAIP NENUTIKS?.. BŪKITE BUDRŪS! ("SUVALKIETIS", 2012-10-18)

Rugsėjį Marijampolės savivaldybės mokyklose Lietuvos „Caritas“ projektas „Pagalba prostitucijos ir prekybos moterimis aukoms“ Vilkaviškio vyskupijoje kartu su Marijampolės AVPK ONT skyriaus vyresniuoju tyrėju Ričardu Šimčiku bei psichologe Vilma Vėlyviene pradėjo vykdyti prevencinę akciją „Prekybai žmonėmis – NE!“.

Į prekeivių žmonėmis rankas gali pakliūti bet kas: vaikinai, merginos, moterys, vyrai ir vaikai. Ši nusikalstama veikla dažnai tapatinama su priverstine prostitucija, tačiau prekeivių veiklos sritys daug platesnės. Tai ir išnaudojimas, pornografijos gamyba, prievartinis vergiškas darbas, priverstinis nusikaltimų vykdymas, elgetavimas, prekyba žmonių organais. Prevencinės akcijos tikslas – suteikti kuo daugiau informacijos jaunimui, atskleisti esmę ir problemos aktualumą.

Policijos atstovas ir psichologė susitikimų metu moksleivius supažindina su prekybos žmonėmis samprata, formomis, verbavimo būdais, moko, kaip atpažinti pavojus, nes prekeiviai žmonėmis naudoja subtilius, numatytai aukai sunkiai pastebimus ir demaskuojamus metodus. Taip pat kartu su moksleiviais aptariama nuostata „Man taip nenutiks“.

Projekto socialinės darbuotojos Vilija Maršalkienė ir Edita Vaickelionienė pasakoja, kaip jaunos merginos įtraukiamos į prostituciją, kokius veiksmus naudoja suteneriai ir kaip sunku ištrūkti iš nusikaltėlių spąstų. Taip pat jaunimas sužino, kokią pagalbą ir kur tokiais atvejais galima gauti. Švietėjiška akcija vyks iki metų pabaigos.


Publikuota 2012 m. spalio 18 d. „Suvalkietis”