Naujienos

Išaiškinta fiktyvi santuoka kaip prekybos moterimis forma - 2021-06-21

O štai situacija, kai atvykę į mūsų šalį du Uzbekistano gyventojai įvykdė prekybos žmonėmis nusikaltimą ir Panevėžio apygardos teismo yra nuteisti realiomis laisvės atėmimo bausmėmis.
Visagine įsikūręs ir nusprendęs padėti giminaičiui legalizuotis mūsų šalyje 61 m. vyras suorganizavo fiktyvios nuotakos paiešką bei pačios santuokos įforminimą.
Auka jiedu pasirinko vaikų namuose augusią, turinčią protinį atsilikimą, ypač skurdžiose sąlygose auginančią vaikelį vienišą kaimo gyventoją, kurią, beje, „užrodė” vaikystės draugė iš tų pačių globos namų.
Buvo pažadėta, jog po santuokos įforminimo „žmona” gaus kas mėnesį po 100 eurų.
Kad pagreitinti savivaldybės leidimą tuoktis, net pasitelkta regimai fiktyvi pažymą apie nėštumą – įsigalėjus nuosprendžiui, mes būtinai grįšime prie šio ginekologės Visagine suraityto dokumento.
Kažkodėl nestebina ir vietos civilinės metrikacijos biuro darbuotojų „nematymas” pakankamai įtartinų detalių – dokumentus pristato trečias asmuo, pora nekalba jokia bendra kalba, yra beveik nepažįstami…
Labai spaudžia širdį dėl išnaudotos moters situacijos – kaip pragyventi iš neįgalumo pašalpos? Tada ir vieno pažadas sušelpti pinigais, kito – nupirkti skalbimo mašiną, sutvarkyti lauko tualetą, išmuštą langą virsta pieno upių miražu, o jeigu dar mirkteli, kad „visai nieko tu moteris”…
Pasitelkę advokatus, prekeiviai žmonėmis apskundė teismo nuosprendį, kova keliasi į Apeliacinį teismą.
Dėkojame Zarasų socialinių paslaugų centro darbuotojoms – netylėjusioms ir išviešinusioms šį išnaudojimo atvejį!