Naujienos

Ilgai laukta LAT nutartis dėl priverstinio darbo nežmoniškomis sąlygomis - 2021-01-14

Turime ilgai lauktą LAT nutartį byloje dėl priverstinio darbo nežmoniškomis sąlygomis JK.
Organizuota prekeivių žmonėmis grupuotė apgaulingais legalaus darbo pažadais atsiviliodavo pažįstamus tautiečius (tiek nusikaltėliai, tiek jų aukos kilę iš Jonavos r.) į Hull, Doncaster, Goole miestus ir čia juos versdavo dirbti be atlygio, vogti prekes, prabangius automobilius.
Aukos būdavo apgyvendinamos baisiose sąlygose, nuolat mušamos, vienam vaikinui arbaletu peršauta šlaunis, kitam – peiliu perdurta pėda, bandę bėgti ir ieškoti pagalbos buvo priversti valkatauti ir gyventi pusbadžiu svetimos šalies gatvėse.
Ši byla, nežiūrint apkaltinamųjų nuosprendžių, perėjo visas įmanomas teismų instancijas – ar tai ne ženklas, jog gauja visą laiką disponavo pakankamomis lėšomis samdytis būrį advokatų, išradingai ją gynusių.
Kasacinėje instancijoje pirmą kartą šalies istorijoje matėme išplėstinę teisėjų kolegiją, kuri atmetė visus nuteistųjų skundus ir iš esmės pasisakė, kas yra laisvės suvaržymas, valios palenkimas, pažeidžiamumas ir priklausomumas.
O svarbiausia – kas gali būti traktuojama kaip priverstinis darbas nežmoniškomis, į vergiją panašiomis sąlygomis.
Atvirame kasacijos posėdyje turėjome progą stebėti prekeivės žmonėmis, buvusios aukų kaimynės, ašaringą šou – „visi augome kartu, svajojome kartu, kūrėme laisvą Lietuvą, o štai dabar sulaukiau tokių baisių kaltinimų savo adresu… kas vyksta su mano tėvyne?!”
Apskrita pergalė.
Bet kai žinai, kad viskas prasidėjo 2012 metais, tai tas triumfas po 9 metų …