Naujienos

Gera žinia iš Strasbūro - 2020-04-19

Žinia iš Strasbūro – Europos Žmogaus Teisių Teismas priėmė nagrinėti skundą dėl Kauno apygardos prokuratūros nutraukto tyrimo galimame mažamečio seksualinio prievartavimo atvejyje.

Mūsų centro komanda patikėjo berniuku ir globėja, patikėjome „Užuovėjos” centro specialistų išvadomis. 

Nesuprantame, kodėl tokioje jautrioje temoje neleidžiama šeimai ieškoti teisingumo. Atsisakymas pradėti ikiteisminį tyrimą, kai vienoje pusėje yra mažas traumuotas berniukas, o kitoje – didelę galią turinti struktūra tik patvirtina tą jėgų disbalansą, kurį dažnai matome seksualinės prievartos atvejuose. 

Niekas neturi imuniteto dėl nusikaltimų prieš vaikus, jokios mantijos, chalatai, uniformos, abitai nesuteikia to trokštamo „neliečiamumo”.Mūsų supratimu, net mažiausias įtarimas dėl patirtos seksualinės prievartos bet kokioje bet kokios bažnyčios struktūroje turi būti skrupulingai ištirtas, paliekant kiek įmanoma mažiau abejonių. 

Laikas šių žaizdų neužgydo, aukas ir jų artimuosius kankina ne tik patirtos prievartos pasekmės, bet ir neįvykęs teisingumas. 

Todėl mes pritariame nelengvam šeimos apsisprendimui kreiptis į Europos Žmogaus Teisių Teismą, kuris užtikrina individų teises tarptautiniu lygmeniu.