Straipsniai - 2016

Forumas – diskusija „Naujų prekybos žmonėmis formų problematika ir tarpžinybinis bendradarbiavimas Biržų rajone” („www.birzai.lt”, 2016-10-28)

Spalio 26 d. Biržuose vyko forumas – diskusija ,,Naujų prekybos žmonėmis formų problematika ir tarpžinybinis bendradarbiavimas Biržų rajone“, kurį organizavo Lietuvos Caritas. Renginyje dalyvavo Savivaldybės meras Valdemaras Valkiūnas, mero pavaduotoja Irutė Varzienė, Savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos ir Socialinės paramos skyrių specialistai, policijos pareigūnai, seniūnijų socialiniai darbuotojai, ugdymo įstaigų ir nevyriausybinių organizacijų atstovai,  Biržų darbo biržos specialistai. Renginį vedė programos ,,Pagalba prostitucijos ir prekybos žmonėmis aukoms“ vadovė Kristina Mišinienė.
Socialinės paramos skyriaus vyr. specialistas Remigijus Šaknys pristatė socialinę situaciją Biržų rajone. Apie ikiteisminio tyrimo specifiką dėl prekybos žmonėmis atvejų papasakojo Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ONTV 2-ojo skyriaus vyriausiasis tyrėjas Remigijus Audejevas. Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Giedra Gedvilienė pasidalino mintimis apie tarpinstitucinį bendradarbiavimą siekiant apsaugoti vaikus nuo prekeivių žmonėmis.  Programos ,,Pagalba prostitucijos ir prekybos žmonėmis aukoms“ socialinė darbuotoja Monika Murnikaitė aptarė prekybos žmonėmis atvejį, analizavo pagalbos galimybes nukentėjusiam asmeniui.
Antroji renginio dalis vyko Biržų miesto centrinėje aikštėje.  Čia Lietuvos Caritas  organizavo socialinę akciją
,,Ekspozicija ant ratų“, kurioje demonstruota prekybos žmonėmis išnaudojimo realybė, dokumentiniai filmai, socialiniai darbuotojai atsakė į rūpimus gyventojams klausimus.

Dėmesio!

Visą parą veikia Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro SOS numeris +370 679 61617, skirtas konsultuoti, patarti ir informuoti nukentėjusius nuo įvairių prekybos žmonėmis formų, prostitucijos, seksualinės prievartos, pabėgusius nepilnamečius.

Šiuo numeriu skambinti kviečiami ir šeimų nariai, bet kokių tarnybų atstovai, įtariantis apie galimą išnaudojimo, smurto ar apgavystės atveją. Kovos su prekyba žmonėmis centro specialistų komanda – socialinė darbuotoja, psichologė ir teisininkas – pasiruošę padėti tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų.

Publikuota: 2016-10-28, https://birzai.lt/index.php?800404449