Straipsniai - 2013

DISKUTAVO APIE PREKYBĄ ŽMONĖMIS IR SMURTĄ ARTIMOJE APLINKOJE ("ALYTUS.LT", 2013-12-04)

Gruodžio 3 d. Alytaus miesto savivaldybėje vyko apskritojo stalo diskusija „Prekybos žmonėmis situacija Alytaus regione: problemos ir iššūkiai” ir „Smurto aukų problemos: smurto artimoje aplinkoje įstatymo vykdymo eigoje”.
Lietuvos „Caritas” nuo 2001 m. vykdo projektą „Pagalba nukentėjusiems nuo prostitucijos ir prekybos žmonėmis”, kurį finansuoja Vokietija, Olandija, Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija, savivaldybės ir privatūs aukotojai. Teikiama pagalba asmenims, kurie pakliuvo į prostitucijos ir prekybos žmonėmis tinklą tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.
„Caritas” organizacijai tenka susidurti su tokių nusikaltimų pasekmėmis, padėti nukentėjusiems asmenims, jų šeimoms. Tik darnus visų šioje srityje dirbančių institucijų bendradarbiavimas gali padėti užkirsti kelią tokiems nusikaltimams”, – sakė „Lietuvos Caritas” projekto „Pagalba nukentėjusiems nuo prostitucijos ir prekybos žmonėmis” vadovė Kristina Mišinienė.

Policijos atstovų teigimu, dažnai identifikuoti aukas yra sunku, nes nėra gaunama pakankamai informacijos. Taip pat tokių bylų tyrimą apsunkina nukentėjusiųjų vengimas duoti parodymus. Labai svarbu, kad nukentėjusieji ryžtųsi prabilti apie savo išgyvenimus, liudyti teismuose prieš sutenerius ir prekeivius žmonėmis.
Diskusijoje buvo akcentuojamas socialinių darbuotojų vaidmuo, glaudesnis institucijų bendradarbiavimas. Svarbu skatinti bendruomenės narių sąmoningumą, pastebėjus galimus prekybos žmonėmis atvejus laiku informuoti atsakingas institucijas, kad laiku būtų užkirstas kelias tokiems nusikaltimams.
Po pertraukos diskusijos dalyviams buvo demonstruojamas Kauno moterų krizių centro filmas „Smurtas prieš moteris: ženklai ir kontrolė”, po kurio visi diskutavo apie galimybę ir poreikį šį filmą pademonstruoti kuo platesnei auditorijai. Šia idėja susidomėjo Alytaus vaikų globos namų atstovės.
Alytaus miesto moterų krizių centro direktorė Angelė Baranauskienė pristatė informaciją apie Alytaus moterų krizių centro veiklą ir esamą situaciją Alytaus mieste. Pasidžiaugė glaudžiu bendradarbiavimu su Alytaus apskrities vyriausiojo bei kitų pietų regiono policijos komisariatų pareigūnais. A. Baranauskienė pastebėjo, kad po Smurto artimojoje aplinkoje įstatymo įsigaliojimo smurto atvejų šeimose sumažėjo.

Apskritojo stalo diskusijos pabaigoje dalyviai kvietė vieni kitus toliau bendradarbiauti ir drauge padėti nuo smurto nukentėjusiems asmenims.
Socialinės paramos skyriaus informacija
Publikuota 2013 m. gruodžio 04 d. www.alytus.lt
https://www.dzukijostv.lt/index.php/zinios?view=movie&tvid=2&movie=1700

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *