Naujienos

Dienos šviesą išvydo mūsų tyrimas „Ar saugu siekti teisingumo? Poveikis nukentėjusiems nuo prekybos žmonėmis” - 2020-04-21

Išsipildė mūsų ilgametė svajonė – galime visuomenei papasakoti, ką patiria liudijančios prekybos žmonėmis aukos.

Kviesdami nukentėjusius bendradarbiauti su teisėsauga, dažnai paliekame „už kadro” kainą, kurią ne vienas turės sumokėti, nes prabilo, parašė pareiškimą, atėjo į teismą. Sunku pasakyti, kodėl nusikaltėlių poveikis liudijantiems prieš juos yra tokia „nematoma” tema net aukščiausiuose teisėsaugos, prokuratūros sluoksniuose, neretai nurašoma kaip „perdėta drama”, „grynos emocijos, o kur faktai” ir pan.

Jeigu to nepripažinsi, tai nereikės ir priemonių imtis? Šiandien mūsų rankose – tyrimas „Ar saugu siekti teisingumo? Poveikis nukentėjusiems nuo prekybos žmonėmis”, kurio autorius yra sociologas Mažvydas Karalius.

Ačiū kolegoms iš nevyriausybinių organizacijų, pareigūnams, prokurorams, teisėjams, pasidalinusiems savo nuoširdžiomis įžvalgomis.

O labiausiai dėkojame drąsioms moterims ir vyrams, papasakojusiems savo istorijas, atvėrusiems mums patirtos vergovės ir persekiojimo siaubą.

Daugiau skaitykite: http://anti-trafficking.lt/…/2020/04/KOPZI-intern.pdf