Darbinis išnaudojimas LT

Ne paslaptis, jog darbinio išnaudojimo mastai mūsų šalyje yra tikrai dideli, tačiau akiratin patenka vos pavieniai faktai.
Nagrinėjant mūsų tautiečių ar migrantų išnaudojimą, galimą prekybą žmonėmis, pasigendame daug ko – aiškių, saugių kelių aukoms pranešti apie save; institucijų, ne tik formaliai pasiruošusių išgirsti šias aukas; pareigūnų, prokurorų, socialinių darbuotojų profesionalaus tandemo; nukentėjusiųjų teisų įgyvendinimo ir t.t.
Tad labai sveikiname Valstybinės darbo inspekcijos sprendimą sukurti specializuotą ekspertų grupę dėl prekybos žmonėmis priverstiniam darbui.
Gerai suprantame, koks tai didelis žingsnis į priekį.
Nes iki šiol nepamiršome, ką turėjo išgyventi aštuoniolikos vyrų iš Nepalo būrys, “įdarbintas” Vilniaus rajone krauti anglį: basiems, alkaniems, nekalbantiems jokia Europos kalba, gavusiems prekybos žmonėmis aukų statusą žmonėms mūsų teisininkų elitas, pasitarę tarpusavyje ir nutraukę ikiteisminį tyrimą, pasiūlė teisybės ieškoti … Darbo ginčų komisijoje.
Vergvaldžių teisininkų komandos mielai ten ginčijasi ar net pralaimėję baudeles susimoka – juk aukų dar ilgai nepristigs.
Užpildykite formą ir atsakysime Jums!