Naujienos

Darbinis išnaudojimas LT - 2020-08-16

Ne paslaptis, jog darbinio išnaudojimo mastai mūsų šalyje yra tikrai dideli, tačiau akiratin patenka vos pavieniai faktai.
Nagrinėjant mūsų tautiečių ar migrantų išnaudojimą, galimą prekybą žmonėmis, pasigendame daug ko – aiškių, saugių kelių aukoms pranešti apie save; institucijų, ne tik formaliai pasiruošusių išgirsti šias aukas; pareigūnų, prokurorų, socialinių darbuotojų profesionalaus tandemo; nukentėjusiųjų teisų įgyvendinimo ir t.t.
Tad labai sveikiname Valstybinės darbo inspekcijos sprendimą sukurti specializuotą ekspertų grupę dėl prekybos žmonėmis priverstiniam darbui.
Gerai suprantame, koks tai didelis žingsnis į priekį.
Nes iki šiol nepamiršome, ką turėjo išgyventi aštuoniolikos vyrų iš Nepalo būrys, „įdarbintas” Vilniaus rajone krauti anglį: basiems, alkaniems, nekalbantiems jokia Europos kalba, gavusiems prekybos žmonėmis aukų statusą žmonėms mūsų teisininkų elitas, pasitarę tarpusavyje ir nutraukę ikiteisminį tyrimą, pasiūlė teisybės ieškoti … Darbo ginčų komisijoje.
Vergvaldžių teisininkų komandos mielai ten ginčijasi ar net pralaimėję baudeles susimoka – juk aukų dar ilgai nepristigs.