Naujienos

Darbinio išnaudojimo grimasos - 2020-06-03

Matome jas Kauno, Druskininkų prestižiniuose SPA, bet tikriausiai panašiai yra visoje šalyje.
Kelis mėnesius teikiame pagalbą profesionaliai masažistei iš Tailando, ji atsivedė kolegas iš Kambodžos, Vietnamo, Indijos …
Visi pasakoja tą patį – neišmokamas darbo sutartyje numatytas atlyginimas, neapmokami kasdieniai ilgiausi viršvalandžiai, su jais nesiskaitoma, administratorės nuožiūra skiriamos piniginės baudos už smulkmenas.
Tas piniginis baudavimas iš viso yra kažkoks nesusipratimas: neįtikai, atsikalbinėjai, nenusišypsojai klientėms – minus 10 eurų iš atlyginimo.
Tikriausiai ponios, mielai besilankančios egzotiškuose masažuose, nė neįtaria, kad meistrės alkanos, pervargę, neviltyje…
Pakeisti darbovietės negalima, darbo sutartys sudarytos ne vieneriems metams, jas nutraukus, naikinami leidimai gyventi šalyje, migrantai neatgauna įmokėtų pinigų į kokį tai „darbuotojo fondą”.
Moteris klausia – kodėl taip yra pas jus Lietuvoje, kodėl su manimi taip elgiamasi, esu dirbusi daugybėje Europos šalių, niekur taip nebuvo, kad salonų savininkai neleistų man pietauti, ilsėtis ir taikytųsi bet kokia proga apvogti mane.