Straipsniai - 2020

Beinoriškio sodyboje rasta daug psichotropinių vaistų, atskleista ir žmonių vergovės schema („www.15min.lt”, 2020-12-11)

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai po vienoje televizijos laidoje paviešintos informacijos, kad Radviliškio rajone, Beinoriškio kaime, rasti asmenys laikomi per prievartą ir iš jų paimti asmens dokumentai, 2020 m. spalio mėnesį pradėjo tyrimą.

Tikrinant pirminę informaciją, sodyboje pareigūnai rado ir paėmė galimai psichotropinius vaistus. Paimtas labai didelis psichotropinių, receptinių vaistų kiekis – iš viso apie 3 000 tablečių. Kadangi pirminė informacija pasitvirtino, todėl ikiteisminį tyrimą toliau atliko Kauno apskrities kriminalistai, tiriantys organizuotus nusikaltimus. O tyrimo organizavimą perėmė Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrius prokurorai.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, kad nuo 2016 m. asmenys prieš jų valią buvo laikomi įvairiuose Lietuvos miestuose. Jie galimai buvo verčiami dirbti darbus, marinami badu, iš jų buvo atimti asmens dokumentai, galiausiai naudotasi jų gaunamomis pašalpomis.

Tęsiant ikiteisminį tyrimą bei atliekant įvairius slaptus ikiteisminio tyrimo veiksmus, taip pat buvo nustatyti ir kiti galimai nukentėję asmenys, kurie neteisėtai ir prieš jų valią buvo svarginami psichotropiniais preparatais. Be to, buvo laikomi įvairiose Lietuvos vietovėse, verčiami dirbti įvairius darbus, o pasinaudojant jų bejėgiškumu ir socialinių įgūdžių stoka, buvo naudojamasi gaunamomis pašalpomis. Jų vardu buvo atidarinėjamos banko sąskaitos, imamos paskolos, disponuojama elektroniniais duomenimis.

Ikiteisminio tyrimo metu iš viso nustatyti 7 asmenys (nuo 40 iki 70 metų vyrai ir moterys), galimai nukentėję nuo nusikalstamų veikų. Pareigūnai neatmeta, jog nukentėjusiųjų skaičius gali didėti.

Surinkus pakankamai duomenų apie vykdomą nusikalstamą veiką, praėjusią savaitę, gruodžio 3 d., buvo surengta sulaikymo operacija. Vienu metu Vilniuje, Kaune ir Radviliškio rajone buvo daromos kratos. Jų metu sulaikyti du įtariamieji – moteris (gim. 1959 m.) ir jaunas vyras (gim. 1996 m.). Atlikus 7 kratas buvo rasta ir paimta didelis kiekis psichotropinių vaistų, tyrimui reikšmingi dokumentai bei kiti daiktiniai įrodymai.

Sulaikytieji Kauno miesto gyventojai policijos pareigūnams yra žinomi, anksčiau teisti už įvairius turtinius bei smurtinius nusikaltimus, jiems pareikšti įtarimai pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 260 str. 3 d. (dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis, turint tikslą jas platinti arba neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu). Už tai gresia laisvės atėmimas iki penkiolikos metų.

Kauno miesto apylinkės teismas abiem įtariamiesiems skyrė griežčiausias kardomąsias priemones – suėmimą 3 mėnesiams.

Tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrius prokurorai.

Dėmesio!

Visą parą veikia Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro SOS numeris +370 679 61617, skirtas konsultuoti, patarti ir informuoti nukentėjusius nuo įvairių prekybos žmonėmis formų, prostitucijos, seksualinės prievartos, pabėgusius nepilnamečius.

Šiuo numeriu skambinti kviečiami ir šeimų nariai, bet kokių tarnybų atstovai, įtariantis apie galimą išnaudojimo, smurto ar apgavystės atveją. Kovos su prekyba žmonėmis centro specialistų komanda – socialinė darbuotoja, psichologė ir teisininkas – pasiruošę padėti tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų.

Autorius: Kauno VPK

Publikuota: 2020m. gruodžio 11d., https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/nusikaltimaiirnelaimes/beinoriskio-sodyboje-rasta-daug-psichotropiniu-vaistu-atskleista-ir-zmoniu-vergoves-schema-59-1422958?all#print