Naujienos

Atmestas prekeivių žmonėmis ir narkotikais skundas - 2021-01-07

Lietuvos Apeliacinis teismas išnagrinėjo trijų prekeivių žmonėmis skundus, prašančius išteisinti juos organizavus prekybos narkotikais Europoje ir Lotynų Amerikoje tinklą ir vertusius grupę pažeidžiamų Kupiškio rajono gyventojų savo kūnuose gabenti didelius kiekius narkotinių medžiagų.
Išnagrinėjo ir atmetė.
Narkoprekeivių gaują, viso ikiteisminio tyrimo metu vykdžiusią negailestingą aukų bauginimą, atkaklų persekiojimą, o teisme besigraudinusią „leiskite mums auginti vaikus, žengti doros keliu”, gynė pora buvusių elitinių šalies prokurorų, tapusių klestinčiais advokatais.
Žinoma, sutinkame, visi turi teisę į gynybą.
Bet vis tiek smalsu, kaip turi jaustis buvęs aukščiausios instancijos valstybės kaltintojas, nagrinėjęs rezonansines bylas, dabar mūru stojantis už recidyvistus – „mano ginamojo nuteisimas yra grubus LR Konstitucijos, Europos Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos pažeidimas”…
Sveikiname su pergale Šiaulių apygardos prokurorę, kriminalistus, išpainiojusius sudėtingas prekeivių žmonėmis ir narkotikais schemas Kolumbijoje, Belgijoje, Rusijoje, Lietuvoje.
Dėkojame ir mūsų komandos darbuotojoms, daugybę valandų atidavusioms nukentėjusiųjų palaikymui, konsultavimui, jų problemų sprendimui.
Ne viskas pavyko, ne visos aukos sulaukė teisingumo, bet padėjote čia milžiniškas pastangas, ačiū!
„Reik ieškoti pacaniukų, tų, kur drąsūs ir buki, kur nieko neturi, aprengsim, pamaitinsim, žmonėmis paversime ir – į reisą”.