2011 m. vykdyta prevencinė kampanija

ARTĖJANT EUROPOS KREPŠINIO ČEMPIONATUI GAUSĖJA PROSTITUČIŲ PAJĖGOS ("DELFI.LT", 2011-08-22)

„Mes prieš prostituciją ir prekybą žmonėmis. Prisijunkite!“. Šį raginimą lietuvių ir anglų kalbomis išvys į Lietuvą atvykę Europos krepšinio čempionato „Eurobasket 2011“ aistruoliai. Pirmadienį didžiuosiuose Lietuvos miestuose startuoja kampanija prieš prostituciją ir prekybą žmonėmis.
Tuo metu Lietuvoje dirbančios prostitutės jau gausina savo pajėgas.

„Mes numatome, kad prostitučių skaičius gali padidėti. Šiuo metu policijos pareigūnai sustiprintai dirba šioje srityje. Šioks toks pasiūlos padaugėjimas atsirado, bet šiandien situacija kontroliuojama“, – pirmadienį surengtoje spaudos konferencijoje sakė Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos valdybos Ekologijos ir teisės pažeidimų prevencijos skyriaus viršininkas Vladimiras Jankoitas.
Krepšinio čempionato metu dirbs sustiprintos policijos pajėgos, planuojama stiprinti viešbučių, stoties prieigų priežiūrą. V. Jankoitas kviečia likti neabejingais ir apie prostitucijos atvejus pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112. Prasidedančia informacine kampanija siekiama informuoti krepšinio čempionato auditoriją apie Lietuvoje egzistuojančias bausmes už prostitucijos paslaugų pirkimą bei asmens, ypač nepilnamečio, įtraukimą į prostituciją.
Krepšinio aistruoliams bus pranešama, kad už prostitucijos paslaugų pirkimą baudžiama bauda iki 1000 Lt, areštu iki 30 parų, o už pelnymąsi iš kitų asmenų prostitucijos ir įtraukimą į prostituciją gresia laisvės atėmimo bausmė iki 8 metų.
Kampanija nuo pirmadienio bus įgyvendinama Lietuvos miestuose, kuriuose numatytos Europos krepšinio čempionato rungtynės: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje ir Alytuje. Informacinius plakatus ir lankstinukus planuojama išplatinti viešbučiuose, kempinguose, visuomeninio transporto stotelėse, autobusų ir traukinių stotyse, restoranuose, kitose viešose vietose, kuriuose lankysis krepšinio sirgaliai. Iš viso išleista 900 plakatų, 10 tūkstančių skrajučių.
Prostituciją sukuria vyrai?
„Lietuvoje kas ketvirta mergaitė ir kas šeštas berniukas patiria seksualinę prievartą. Mes labai gerai žinome, kad paskui tie vaikai labai lengvai būna įtraukiami į prostituciją“, – teigė akciją inicijuojančio Dingusių žmonių šeimų paramos centro tarybos garbės pirmininkė Ona Gustienė.
Pasak jos, tokios akcijos sporto renginių metu jau yra vykusios kitose valstybėse. Sporto renginių metu padaugėja prostitucijos, įtraukimo į prostituciją atvejų tiek tarp pilnamečių, tiek nepilnamečių. Lietuviai patirties sėmėsi iš Vokietijos, kur prieš keletą metų vyko Europos futbolo čempionatas.
„Prostitucija klesti ne dėl to todėl, kad moteris trokšta parsiduoti, kad tai yra jų prigimtis ar tai joms patinkantis užsiėmimas. Prostitucija klesti dėl to, kad vyrai mano, jog turi teisę pirkti moterį“, – teigė Lietuvas Caritas socialinė darbuotoja Jolita Juškevičienė.
Ji kviečia potencialius prostitučių klientus susimąstyti, kad nuo jų veiksmų labai priklauso, ar prostitucija bei prekyba žmonėmis pasaulyje ir Lietuvoje egzistuos, ar ne.
„Norėčiau, kad vyrai suvoktų: jų manymas, kad jie gali pirkti, būtent ir sukuria prostituciją, sukuria viešnamius, prekybą žmonėmis, nes klientui paprastai nesvarbu, kokiu keliu moteris pateko į prostituciją“, – kalbėjo J. Juškevičienė.
Kampaniją finansuoja Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) ir Nyderlandų ambasados.
 
Publikuota 2011 m. rugpjūčio 22 d. www.delfi.lt
Mindaugas Jackevičius

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *