Straipsniai - 2016

Apskrito stalo diskusija Pasvalio rajono savivaldybėje „Prekyba žmonėmis – atpažinti, padėti, užkirsti kelią” („www.pasvalys.lt”, 2016-06-02)

2016 m. birželio 2 d. Pasvalio rajono savivaldybėje vyko apskrito stalo diskusija „Prekyba žmonėmis – atpažinti, padėti, užkirsti kelią“.

Diskusijoje dalyvavo Pasvalio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Povilas Balčiūnas, Pasvalio rajono socialiniai darbuotojai, socialiniai pedagogai, dienos centrų darbuotojai, policijos, prokuratūros ir sveikatos priežiūros įstaigų atstovai.

Susitikimo metu pranešimus skaitė Panevėžio apygardos vyr. prokurorė Nida Grunskienė, Lietuvos „Caritas“ programos „Pagalba prostitucijos ir prekybos žmonėmis aukoms“ socialinė darbuotoja Panevėžio regione Monika Murnikaitė, Lietuvos „Caritas“ programos „Pagalba prostitucijos ir prekybos žmonėmis aukoms“ koordinatorė socialiniam darbui Justina Stakaitytė. Jos supažindino su prekybos žmonėmis statistika, nusikaltėlių naudojamomis strategijomis, ikiteisminio tyrimo problematika, pristatė Lietuvos „Caritas“ programą „Pagalba prostitucijos ir prekybos žmonėmis aukoms“ ir papasakojo apie prekybos žmonėmis aukų identifikavimo kriterijus.

 

Dėmesio!

Visą parą veikia Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro SOS numeris +370 679 61617, skirtas konsultuoti, patarti ir informuoti nukentėjusius nuo įvairių prekybos žmonėmis formų, prostitucijos, seksualinės prievartos, pabėgusius nepilnamečius.

Šiuo numeriu skambinti kviečiami ir šeimų nariai, bet kokių tarnybų atstovai, įtariantis apie galimą išnaudojimo, smurto ar apgavystės atveją. Kovos su prekyba žmonėmis centro specialistų komanda – socialinė darbuotoja, psichologė ir teisininkas – pasiruošę padėti tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų.

Publikuota: 2016-06-02, http://www.pasvalys.lt/lt/naujienos/savivaldybeje-vyko-apskrito-x96t.html