Straipsniai - 2018

APIE PREKYBĄ ŽMONĖMIS – IŠ KANADIEČIO LŪPŲ ("WWW.ATVIRAKLAIPEDA.LT", 2018-12-12)

Klaipėdos apskrities policija praneša, jog trečiadienį uostamiesčio pareigūnai dalyvavo Kanados Monrealio policijos departamento pareigūno Dominic Monchamp seminare „Sekso pirkėjas kaip prekybos žmonėmis ir prostitucijos reiškinio pagrindinė dalis“.
Operatyvinį darbą kovos su prekyba žmonėmis srityje du dešimtmečius dirbantis policijos atstovas išsamiai, su konkrečiais pavydžiais papasakojo, kaip per dvidešimt metų keitėsi jų šalies pareigūnų požiūris į prekybą žmonėmis.
Ir Kanadoje iš pradžių buvo kovojama su prostitucija, baudžiamos šioje srityje dirbančios merginos, moterys, kol pereita prie prostitutės, kaip aukos, traktavimo. Šiuo metu sekso pirkėjas laikomas nusikalstančiu asmeniu, o 2014 m. priimtas įstatymas, draudžiantis šioje šalyje pirkti sekso paslaugas.
Pareigūnas daug kalbėjo apie aukų pavergimą tikrąja to žodžio prasme, nupasakojo modelius, schemas bei būdus, kaip tai daroma Monrealyje, visoje Kanadoje, kitose šalyse. Anot pranešėjo, gatvių gaujų nariai neretai užmezga su merginomis romantinius santykius, net apsigyvena kartu, kol jas visiškai izoliuoja nuo artimųjų, visuomenės ir padaro absoliučiai priklausomomis, palaužtomis, be savivertės ir įbaugintomis.
Paaiškinta, kaip skiriasi prostitucijos dalyvių realybė ir tai, kaip ji suvokiama visuomenėje, kaip į ją žiūrima. Konkrečiais pavyzdžiais parodyta, kokios įbaugintos, kaip kontroliuojamos smurtu, sukurtais įsiskolinimais, manipuliacijomis būna aukos.

Pabrėžta, kad policijos pareigūnams labai svarbu mokytis dirbti su nukentėjusiais nuo prekybos žmonėmis, paminėta, kad tik supratus aukų poreikius, atkūrus jų saugumą, galima pasiekti bendradarbiavimą ir sutenerių demaskavimą bei nubaudimą.
Dėmesio!
Visą parą veikia Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro SOS numeris +370 679 61617, skirtas konsultuoti, patarti ir informuoti nukentėjusius nuo įvairių prekybos žmonėmis formų, prostitucijos, seksualinės prievartos, pabėgusius nepilnamečius.
Šiuo numeriu skambinti kviečiami ir šeimų nariai, bet kokių tarnybų atstovai, įtariantis apie galimą išnaudojimo, smurto ar apgavystės atveją.
Kovos su prekyba žmonėmis centro specialistų komanda – socialinė darbuotoja, psichologė ir teisininkas – pasiruošę padėti tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *