Straipsniai - 2016

Akcija „Nepirk vogtų daiktų” Tauragės mieste („www.tauragiskis.lt”, 2016-03-16)

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai sėkmingai vykdo bendradarbiavimą su Lietuvos Carito Tauragėje atstovais. Šį kartą, kovo 15-ąją, Viešosios tvarkos skyriaus bendruomenės pareigūnės kartu su Carito atstove vykdė akciją „Nepirk vogtų daiktų“.

Šios akcijos tikslas – paskatinti miesto gyventojus ir privačių prekybos centrų administracijas atkreipti dėmesį į vogtų daiktų prekybą ir neprisidėti prie jų pirkimo bei pardavinėjimo Tauragės apskrityje.

Priemonės metu buvo aplankytos 7 parduotuvės, kuriose prekiaujama iš užsienio vežtais rūbais, batais ar kitomis prekėmis. Didesnis dėmesys buvo skiriamas toms parduotuvėms, kuriose prekiaujama vardiniais daiktais. Akcijos metu Carito atstovė bendravo su pardavėjomis, uždavė tokius klausimus kaip: iš kur atvežamos prekės, kokia jų paklausa, ar į parduotuvę atvyksta piliečiai, kurie siūlo įsigyti tam tikrų galimai vogtų daiktų. Taip pat gyventojams buvo dalinami lankstinukai su informacija, nurodančia į ką kreiptis, jei asmenys tapo prekybos žmonėmis aukomis. Būtent šiems asmenims neretai dėl tam tikrų priežasčių ir tenka vykdyti įvairias daiktų vagystes užsienyje, kurie vėliau pardavinėjami Lietuvoje.

Kovojant su tokiomis problemomis, kaip prekyba žmonėmis ir vogtų daiktų realizavimas, labai svarbus geranoriškas tarpžinybinis bendradarbiavimas, todėl panašaus pobūdžio akcijos bus organizuojamos ir ateityje.

 

Dėmesio!

Visą parą veikia Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro SOS numeris +370 679 61617, skirtas konsultuoti, patarti ir informuoti nukentėjusius nuo įvairių prekybos žmonėmis formų, prostitucijos, seksualinės prievartos, pabėgusius nepilnamečius.

Šiuo numeriu skambinti kviečiami ir šeimų nariai, bet kokių tarnybų atstovai, įtariantis apie galimą išnaudojimo, smurto ar apgavystės atveją. Kovos su prekyba žmonėmis centro specialistų komanda – socialinė darbuotoja, psichologė ir teisininkas – pasiruošę padėti tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų.

Publikuota: 2016-03-16, http://tauragiskis.lt/content/pareigūnai-su-carito-atstovais-vykdė-akciją-„nepirk-vogtų-daiktų“