Straipsniai – 2024

Vilniuje nuteistas po pedofilijos skandalo darbo netekęs prokuroras Dainius Kunigėlis („www.15min.lt”, 2024-01-03)

Buvęs Vilniaus apylinkės prokuratūros prokuroras pripažintas kaltu dėl piktnaudžiavimo ir dokumentų suklastojimo, praneša Generalinė prokuratūra (GP). Darbo eksprokuroras D.Kunigėlis pernai neteko, į viešumą išlindus skandalingai su pedofilija susijusiai istorijai, kurios kontekste buvo minimas ir įtarimų dėl seksualinių veikų galiausiai nusikratęs kunigas Kęstutis Palikša.

Vilniaus apygardos teismas, išnagrinėjęs Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroro pareiškimą dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu, buvusį Vilniaus apylinkės prokuratūros prokurorą Dainių Kunigėlį pripažino kaltu dėl piktnaudžiavimo ir dokumentų suklastojimo.  

Jam skirta galutinė 7000 eurų bauda.  

Garsusis kunigo ir pedofilijos skandalas  

D.Kunigėlio pavardė pernai vasarą skambėjo skandalingame kontekste, o generalinė prokurorė N.Grunskienė atleido D.Kunigėlį iš prokuroro pareigų.  

Jis kontroliavo ikiteisminį tyrimą, o vėliau ir palaikė valstybinį kaltinimą baudžiamojoje byloje, kurioje nukentėjusiuoju buvo pripažintas kunigas Kęstutis Palikša. Dvasininką seksualiniu išnaudojimu apkaltinęs jaunuolis pasisavino 7 tūkst. eurų, o K.Palikša dėl to kreipėsi į policiją. D.Kunigėlis šiame tyrime pripažintas padaręs šiurkščių pažeidimų, kai įsivėlė į neteisėtus santykius su kunigą pedofilija kaltinusiu jaunuoliu: vežėsi į sodybą, vaišino, šalia vaikino vaikščiojo nuogas, dalijosi dviprasmiškais intymiais pasiūlymais.  

Pats K.Palikša įtarimų dėl tvirkinimo vėliau nusikratė. 

Nuslėpė bylą nuo tolesnio proceso  

Naujosios bylos duomenimis, D. Kunigėlis, piktnaudžiaudamas savo, kaip prokuroro, tarnybine padėtimi ir turimais įgaliojimais organizuoti ikiteisminį tyrimą, jam vadovauti ir palaikyti valstybinį kaltinimą baudžiamosiose bylose, neperdavė bylos su joje surašytu kaltinamuoju aktu teismui, ją nuo tolesnio proceso nuslėpė ir vėliau joje klastojo procesinius dokumentus, panaikindamas kaltinamiesiems skirtas kardomąsias priemones ir kt.  

Šis ikiteisminis tyrimas yra atnaujintas ir atliekami tyrimo veiksmai, pažymima trečiadienį GP paviešintame pranešime.  

“Buvusiam prokurorui D.Kunigėliui buvo skirta 10 500 eurų bauda, kuri iškart sumažinta vienu trečdaliu.” 

Generalinės prokurorės Nidos Grunskienės pradėtą ikiteisminį tyrimą kontroliavo ir jam vadovavo Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras, tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos Centrinė tyrimų valdyba.  

Vilniaus apygardos teismo baudžiamuoju įsakymu už šiuos nusikaltimus buvusiam prokurorui D. Kunigėliui buvo skirta 10 500 eurų bauda, kuri, vadovaujantis Baudžiamojo kodekso 64(1) str., sumažinta vienu trečdaliu ir galutine bausme jam paskirta 7 000 eurų dydžio bauda.  

Dėmesio!                      

Visą parą veikia Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro SOS numeris +370 679 61617, skirtas konsultuoti, patarti ir informuoti nukentėjusius nuo įvairių prekybos žmonėmis formų, prostitucijos, seksualinės prievartos, pabėgusius nepilnamečius.                      

Šiuo numeriu skambinti kviečiami ir šeimų nariai, bet kokių tarnybų atstovai, įtariantis apie galimą išnaudojimo, smurto ar apgavystės atveją. Kovos su prekyba žmonėmis centro specialistų komanda – socialinė darbuotoja, psichologė ir teisininkas – pasiruošę padėti tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų.                      

Publikuota: 2024-01-03, https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/nusikaltimaiirnelaimes/nuteistas-buves-vilniaus-apylinkes-prokuraturos-prokuroras-dainius-kunigelis-59-2169756#Echobox=1704285792