Naujienos

Teisingumo triumfas labai sudėtingoje byloje - 2021-10-22

Teisingumas triumfavo dar vienoje neeilinėje, daug mūsų visų darbo ir resursų pareikalavusioje byloje.
LT Aukščiausiasis teismas išnagrinėjo organizuotos grupuotės nuteistų narių kasacinius skundus, sumažino jų bausmes keliais mėnesiais, paliko apkaltinamąjį nuosprendį prekiavus žmonėmis, paverčiant juos „gyvaisiais konteineriais”, kad gabentų savo kūnuose kokainą iš Kolumbijos į Europą ir Rusiją.
Nuteistųjų advokatai – abu, beje, buvę šalies vedantieji prokurorai iki patampant graibstomais nusikaltėlių gynėjais – be gailesčio taršė netikėtai žuvusią vieną iš nukentėjusiųjų, gražbyliaudami, kad šioji nebuvusi pažeidžiama ir savo noru leidusis į „smagias”keliones”, skundėsi per ilgais teismų procesais ir tuo pačiu prašė pradėti nagrinėti bylą iš pradžių.
Taškas šioje baisioje istorijoje, kur buldozeriu buvo pervažiuota per ne vieno žmogaus gyvenimą, pasiunčiant juos į apgailėtiną egzistavimą skurde, ligose, alkoholyje.
Iki to taško reikėjo keliauti 7 metus, stengėmės iš paskutiniųjų, tačiau ne visas aukas pavyko atvesti į šviesesnį gyvenimą.
Plojame atsistoję pareigūnams ir prokurorėms, kurių titaniškas darbas šioje byloje apvainikuotas žiaurios gaujos nuteisimu – Šiaulių kriminalistui Dovydui Gražuliui ir jo kolegoms, Šiaulių prokurorei Violetai Bartušienei, GP prokurorei Eglei Matuizienei, ačiū aukų advokatui Daliui Poviliui ir visiems, kas atkakliai siekėte teisingumo!