Naujienos

Po 9 metų prekybos žmonėmis bylos nagrinėjimo – nuosprendis - 2021-10-06

Pasibaigė 9 metus trukęs prekybos žmonėmis bylos nagrinėjimas, kai organizuota grupuotė (dalis jos kalėdami Marijampolės pataisos namuose) vertė pažeidžiamus vyrus vykdyti nusikaltimus Vokietijoje.
Ne visi nukentėjusieji sulaukė šio momento – deja, dar negalutinio – bet nelengva buvo ir tiems atkakliausiems, lydimiems mūsų socialinių darbuotojų ir advokatų.
Visuomenei yra svarbu, jog grupuotės vadeiva tapo pripažintas pavojingu recidyvistu, jog apeliacinis teismas jam padidino bausmę pora metų.
Vienam iš nukentėjusiųjų, sunkiai sergančiam, bebaimis bendradarbiavimas su teisėsauga, atkaklus teisingumo siekimas atnešė priteistą 500 eurų kompensaciją … solidariai iš visų 5 nuteistų nusikaltėlių …
Kito, nuolat mušto, gąsdinto susidorojimu ir su jo nėščia žmona, kančios įvertintos 2000 eurų, vėlgi, solidariai iš visų nuteistųjų.
Mūsų teisinio atstovavimo išlaidos atmestos kaip nepagrįstos.
Žinoma, kas tie pinigai, idėjos svarbiau.
„Ė, tu, kas tau yr, girdi, tu… Tu durnas, žinai, kur tu papuolei, tu? Girdi, gražoli, tau ragas… būsi sulaužytas, gaidy tu… Davai sukis, tu… aš tave … Žė, girdi, į lagerį jeigu papulsi … gaidys būsi … iškart … man tik paskambint reiks ir tu tiesiai į gaidyną …”