Istorija

Per 2001-2014 m. laikotarpį padėjome 1800 asmenų, iš kurių:

• 58% buvo prekybos žmonėmis aukos, parduotos už Lietuvos ribų (Vokietija, D.Britanija, Airija, Ispanija, Graikija, Čekija, Italija, Olandija, Norvegija, Švedija, Danija, Australija, Turkija). Tai vyrai, moterys ir vaikai, kilę iš įvairiausių mūsų miestų ir kaimų. Jų amžius 13 – 49 m.

• 25% buvo moterys ir vaikai, įtraukti į prostituciją Lietuvoje. Jų kūnai pardavinėti mūsų šalies gatvėse, pakelėse, butuose, masažo salonuose, įvairiuose pasilinksminimo vakarėliuose, striptizo klubuose. Amžius 11- 42 m.

• 17% buvo seksualinių nusikaltimų, pedofilijos aukos. Tai vaikai, moterys ir vyrai, nukentėję nuo pavienių ar į grupę susibūrusių nusikaltėlių. Šie aukoms buvo nepažįstami, draugai, bendradarbiai, artimiausi šeimos nariai. Nukentėjusiųjų amžius 3 – 52 m.

• Programą remia Vokietijos katalikiškas fondas „Renovabis“, Olandijos fondas „Communicantes“, Europos socialinis fondas, Europos Komisijos Kovos prieš nusikaltimus ir prevencijos programa, Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansiniai mechanizmai per NVO programą, D.Britanijos, JAV ambasados Lietuvoje, LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Tarptautinė migracijos organizacija, Kauno m, Klaipėdos m., Klaipėdos raj., Šiaulių, Panevėžio, Marijampolės, Tauragės, N. Akmenės savivaldybės, privataus verslo įmonės, privatūs aukotojai.

227110