Susitikimas su britų teisėsauga D.Britanijos ambasadoje Vilniuje
Birželio 05, 2017

 
2017 m. gegužės 25 d. mūsų centras buvo pakviestas į D.Britanijos ambasadą Vilniuje susitikti su britų Home Office, Nacionalinės nusikaltimų agentūros, ambasados atstovais.

Šio susitikimo tikslas buvo apsikeisti nuomonėmis dėl prekybos žmonėmis situacijos Lietuvoje, pasidalinti turima informacija,  diskutuoti apie prevenciją, kuri būtų veiksminga.
Jeigu svečius daugiau domino, kas šiandien tampa prekeivių žmonėmis aukomis Lietuvoje, kaip jie užverbuojami, tai mūsų jau ilgametis interesas yra sukurti nacionalinį aukų iš D.Britanijos nukreipimo mechanizmą į mūsų pagalbos tinklą, kad nukentėjusieji ne naktimis klaidžiotų po oro uostus ir slapstytųsi pas savo draugus, o gautų socialinio darbuotojo, psichologo pagalbą, kad Lietuvos teisėsauga rimtai traktuotų jų galimą išnaudojimą.
Mus maloniai nustebino tiek svečių, tiek pačios ambasados jautrus požiūris į taip reikalingą prevenciją Lietuvoje, diskutavome apie įvairias galimybes, pavyzdžiui, britų ex-komisarams atvykti į mūsų kraštą susitikimams su pažeidžiamu jaunimu ar suaugusiais bedarbiais, sukurti video siužetą apie baisias vergijos sąlygas D.Britanijoje ir pan.
Tenka tik apgailestauti, kad tokių diskusijų neturime nei su viena ministerija ar savivaldybe Lietuvoje, neaišku nė kuo užsiima ir Nacionalinė Kovos su prekyba žmonėmis komisija, kuriai, tikriausiai, būtų gaila net laiką gaišti diskusijoms su NVO.
Šiuo metu ruošiamas D.Britanijos ambasados  plakatas lietuvių kalba, įspėjantis apie galimą darbinį išnaudojimą šioje šalyje.
Ačiū Martyn Cushing už šį įdomų susitikimą ir nuolatinį bendradarbiavimą su mūsų centru.

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE JAV ambasados iniciatyvos Lietuvoje prieš prekybą žmonėmis
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...