Nauja mūsų centro programa – „Prieš seksualinę prievartą!“
Liepos 29, 2017

Daug metų teikdami pagalbą prekybos žmonėmis, prostitucijos aukoms, mes niekada neatstumdavome ir vaikų, moterų, vyrų, nukentėjusių nuo seksualinės prievartos. Šiandien matome, jog atėjo laikas garsiai prakalbti apie tai, ką matome šiame lauke, pasidalinti ir tikrai gausia metine mūsų pagalbos statistika.
Galime užtikrintai teigti, jog Lietuva skęsta seksualinio smurto jūroje, tačiau tiek tarnybų (teisėsaugos ar teikiančių įvairią pagalbą), tiek plačiosios visuomenės šios problemos suvokimas yra pakankamai siauras ir fragmentiškas. Daugiau žinoma apie seksualinį smurtą prieš moteris, tačiau  šalyje kasmet tvirkinami ir prievartaujami dideli būriai vaikų, vis dar savotiškas tabu yra prabilti nukentėjusiems vyrams, tvyro spengianti tyla dėl seksualinio smurto uždarose institucijose ( vaikų ir suaugusiųjų globos, gydymo įstaigose, laisvės atėmimo vietose, kariuomenėje, migrantų centruose ir pan.).
Mus taip pat pasiekia nedrąsūs signalai apie galimą įvairių bažnyčių tarnautojų seksualinę prievartą prieš nepilnamečius.
Taigi mūsų specialioje programoje „Prieš seksualinę prievartą!“ šalia psichosocialinės, teisinės pagalbos nukentėjusiems, planuojame vykdyti aktyvias kampanijas, aiškinantis nepradėtų ar nutrauktų ikiteisminių tyrimų dėl seksualinės prievartos priežastis,  galimybes įvesti Lietuvoje seksualinių nusikaltėlių registrą, kviečiant drąsiau prabilti nukentėjusius vyrus ir, kaip minėjome, bažnyčių tarnautojų seksualiai išnaudotus asmenis.
Darbo šiose srityse tikrai daug, tikimės, kad kolegos, bendradarbiai iš kitų laukų neliks stebėtojais, kad sulauksime palaikymo.

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE JAV ambasados iniciatyvos Lietuvoje prieš prekybą žmonėmis
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...