Programos „Pagalba prostitucijos ir prekybos žmonėmis aukoms“ socialinė akcija Anykščiuose ("silelis.res.lt", 2015-08-07)

Rugpjūčio 6 d. Anykščiuose Lietuvos Caritas vykdė socialinę akciją „Ekspozicija ant ratų“.

Akcijos metu praeiviai susipažino su prekybos žmonėmis pavojais ir pagalbos jiems suteikimo galimybėmis.

– Lietuvos Caritas jau keturiolika metų vykdo programą „Pagalba prostitucijos ir prekybos žmonėmis aukoms“. Vykdoma socialinė akcija „Prekybos žmonėmis – verslas be taisyklių“ – tai visiems prieinamas būdas supažindinti Lietuvos piliečius su prostitucijos ir prekybos žmonėmis problema. Ekspozicija vaizdingai byloja apie verslą be taisyklių, kuris, galbūt, vyksta šalia jūsų. Manome, kad ši akcija gali įspėti ir išbūdinti žmonių pilietiškumą, kad būtume budrūs ir neabejingi, pastebėję įtartiną atvejį ar situaciją. Daugelis mano, kad tai jų neliečia, kai tai vyksta kažkur kitur ir t.t. Tačiau, jeigu mes būsime abejingi, tuomet po truputį vis daugiau žmonių pateks į užburtą nusikaltimų ratą, – teigė projekto  „Pagalba prostitucijos ir prekybos žmonėmis aukoms“  vadovė Kristina Mišinienė.

Anykščiuose vykusioje akcijoje su anykštėnais  taip pat bendravo programos  „Pagalba prostitucijos ir prekybos žmonėmis aukoms“ koordinatorė Erika Panova ir Panevėžio regiono skyriaus socialinė darbuotoja Edita Krikštaponienė. Baigiantis socialinei akcijai mūsų mieste, jos vykdytojų paprašėme  pasidalinti įspūdžiais.

–  Anykščiuose praleidome tikrai prasmingą dieną. Anykštėnai atviravo ir  drąsiai kalbėjo apie tai, ką yra girdėję apie šią problemą. Abejingų praeivių sutikome labai nedaug. Visi turime dalintis informacija apie prekybos žmonėmis pavojus ir pagalbos suteikimo galimybes. Kiekvienas privalome žinoti, jog pagalba krizinėse situacijose visą parą teikiama telefonu  8- 679- 61617 arba 112, – akcentavo K. Mišinienė.

 

Ramunė Šaltenienė

 

Publikuota 2015 m. rugpjūčio 07 dhttp://www.silelis.res.lt

 

 

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...