Prekyba žmonėmis – trečia pagal pelningumą nusikaltimų rūšis, kasmet į vergiją parduodama 120 tūkst. moterų ir vaikų ("15min.lt", 2013-11-11)

Europoje kovai su prekyba žmonėmis sutelktos didžiulės teisėsaugos pajėgos, tačiau prekyba žmonėmis vis dar trečia pagal pelną nusikaltimų rūšis.

„Prekybos žmonėmis paplitimo mąstas didžiulis. Jungtinių tautų duomenimis apie 120 000 moterų ir vaikų kasmet parduodama į vergiją. Vieni iš jų išlaisvinami, kiti – ne. 2012 m. Lietuvoje 14 asmenų pripažinta nukentėjusiaisiais, iš viso, Lietuvos Caritas duomenimis, nukentėjusių buvo nuo 100 iki 120“, – teisėjams ir teisėjų padėjėjams Nacionalinėje teismų administracijoje surengtuose mokymuose sakė Lietuvos Caritas projekto ,„Pagalba prostitucijos ir prekybos žmonėmis aukoms“ koordinatorė Kristina Mišinienė.

Pasak projekto koordinatorės, tikroji problema ir tikrasis nusikaltimų mastas vis dar yra pogrindyje. Tačiau požiūris į prekybą žmonėmis keičiasi – anksčiau nebuvo aišku, ar tai nusikaltimas, ar laisvo elgesio moterų verslas. Prekybos žmonėmis aukos sunkiai prisibelsdavo iki socialinių tarnybų ir atitinkamų institucijų. Šiandien pagalba prekybos žmonėmis aukoms – jau kompleksinis procesas.

Mokymuose ,,Kovos prieš prekybą žmonėmis problematika ir sprendimai Lietuvoje. Aukos psichologinis portretas: pažeidžiamumas ir priklausomybė” dalyvavę 49 teisėjai ir teisėjų padėjėjai supažindinti su naujausiomis prekybos žmonėmis formomis, išklausė ikiteisminių tyrimų problematikos, pristatytas psichologinis aukos portretas, pažeidžiamumas ir priklausomybė.

Publikuota 2013 m. lapkričio 11 d. www.15min.lt

 

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE JAV ambasados iniciatyvos Lietuvoje prieš prekybą žmonėmis
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...