Kovotojai su prekyba žmonėmis: „Svarbu, kad aukos nebijotų liudyti teismuose prieš sutenerius“ ("15min.lt", 2014-10-20)

Vilniaus apskrities VPK Ukmergės rajono policijos komisariate lankėsi organizacijos „Lietuvos Caritas“ atstovės. Organizacija „Caritas“ vykdo projektą „Pagalba prekybos žmonėmis ir prostitucijos aukoms“. Viešnagės policijos įstaigoje tikslas – pristatyti projektą, apžvelgti, žmonių, nukentėjusių nuo prekybos žmonėmis, prostitucijos, seksualinės prievartos, poreikius bei aptarti pagalbos, bendradarbiavimo galimybes.

Kriminalinės policijos skyriaus bei Prevencijos poskyrio tyrėjams nebuvo naujiena prekybos žmonėmis teisinis aspektas,  tačiau su aukų identifikacine kortele ir kriterijais jie nebuvo susipažinę. „Lietuvos Caritas“ Socialinė darbuotoja Kauno regione Jolita Juškevičienė su prekybos žmonėmis aukų supažindino pasitelkdama konkrečius atvejus, kuomet žmonės buvo išnaudojami įvairiais tikslais: prostitucijai, nusikalstamoms veikoms, priverstiniam darbui, fiktyvioms santuokoms.

Taip pat buvo aptarti ir prostitucijos bei seksualinio išnaudojimo atvejai. Buvo kalbėta apie nukentėjusių žmonių poreikius, tarpinstitucinį bendradarbiavimą, tiriant nusikaltimus ir teikiant pagalbą nukentėjusiems. Diskusijos metu buvo akcentuota, kad labai svarbu paskatinti nukentėjusiuosius ryžtis prabilti apie savo išgyvenimus, liudyti teismuose prieš sutenerius ir prekeivius žmonėmis.
 
J.Juškevičienė sakė, kad „Lietuvos Caritas“ teikia įvairią pagalbą: materialinę, socialinio darbuotojo, juristo konsultacijas, palaikomąją aukoms, baigusioms programą.
 
Susirinkusieji diskutavo ir apie vaikus, priskiriamus socialinės rizikos grupei, bei ankstyvąją prevenciją, pasakojama Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ukmergės rajono policijos komisariato Organizacinio poskyrio specialistės Astos Krogertienės pirmadienį paviešintame pranešime.
 
Publikuota 2014 m. spalio 20 d. http://www.15min.lt

 

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE JAV ambasados iniciatyvos Lietuvoje prieš prekybą žmonėmis
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...