Aukų pasakojimai, kaip marijampolietis vežė neaišku ko dirbti į Vokietiją – ne įrodymas ("delfi.lt", 2014-12-02)

Perspektyvus jaunas Tailando bokso atstovas išteisintas dėl bedarbių verbavimo nusikalstamai veiklai Vokietijoje. 21 metų Ernestas Derliūnas savo kaltę neigė, o prokurorams nepavyko įrodyti, kad vaikinas kaltas.
 
Prokurorų duomenims, E. Derliūnas verbavo du jaunus marijampoliečius Vokietijoje daryti nusikaltimus. Kaltinamojo akto medžiagoje skelbiama, kad kaltinamasis su dviem marijampoliečiais bendravo šių metų kovo ir balandžio mėnesiais.
 
Vienas nukentėjusių pasakojo, kad ieškojo darbo interneto skelbimuose. Su juo susisiekė iš Marijampolės kilęs E. Derliūnas. Jis dvidešimtmečiui jaunuoliui pasiūlė važiuoti savaitei į Vokietiją, tačiau konkrečiai ką reikės dirbti nenurodė. Aptarti išvykos sąlygų vyrai buvo susitikę ne kartą. Vėliau prie jų prisijungė darbo ieškojusio jaunuolio draugas, kuris irgi susidomėjo galimybe užsidirbti. Jaunuoliams buvo pažadėta, kad nuvykus į Vokietiją, jiems bus sumokėta po 200 eurų, o grįžus į Lietuvą dar po 300 eurų atlygis.

Paklausti, už kokį darbą jie būtų gavę šiuo pinigus, nukentėjusieji negalėjo tiksliai atsakyti. Apklausoje marijampoliečiai pasakojo, kad sutiko važiuoti, nors jiems nebuvo iki galo aišku, ką nuvažiavę į Vokietiją jie turės daryti. Iki šiol abu nukentėjusieji niekur nedirbo, jautė pinigų stygių, todėl susigundė galimybe uždirbti.
 
Jaunuoliams buvo nupirkti autobuso bilietai į Vokietiją, duota po 50 eurų ir paimti asmens dokumentai. Vienas iš jaunuolių pasipasakojo Marijampolės „Carito“ darbuotojai, o ši griežtai nurodė niekur nevažiuoti. Asmens dokumentą vyras iš E. Derliūno atgavo pasakęs, kad jam dokumento reikia akių operacijai. Kitas jaunuolis nusprendė rizikuoti, tačiau buvo policijos sustabdytas pasienyje ir parvežtas atgal.
 
Pats E. Derliūnas dažnai lankydavosi Vokietijoje. Šioje šalyje gyvena jo tėvas. Pareigūnai aiškino, kad E. Derliūnas Vokietijoje galimai turėjo bendrininką – neva jis pažadėjo mokėti atlygį už kiekvieną užverbuotą auką. Tačiau teismui nepakako duomenų įrodyti sportininko kaltę. Šis Kauno apygardos teismos sprendimas gali būti skundžiamas per 20 dienų.
 
E. Derliūnas yra laimėjęs prizines vietas Lietuvoje vykusiuose Tailando bokso turnyruose.
 
Paulius Garkauskas
 
Publikuota 2014 m. gruodžio 02 d. http://www.delfi.lt

 

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE JAV ambasados iniciatyvos Lietuvoje prieš prekybą žmonėmis
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...